Hauge School of Management
Hauge School of Management utdanner etisk bevisste ledere med sterk faglig, økonomisk kompetanse. Alle studenter får en mentor fra næringslivet som følger dem gjennom studiet, og de kan også reise på studietur til Kenya!

Tanken om mer enn kun profitt
Vi ønsker å se ledere som etablerer selskaper og organisasjoner med et høyere mål enn status og økonomisk profitt. Studiene i økonomi er inspirert av Hans Nielsen Hauges liv og arbeid. Hans Nielsen Hauge transformerte Norge til å bli et land av samfunnsengasjerte entreprenører som endret lokalsamfunn og løftet mennesker ut av fattigdom. Vil du være en leder som følger Hauges fotspor?
Bachelor i Økonomi og administrasjon
Dette studiet er mangfoldig, fleksibelt og attraktivt i arbeidsmarkedet. Alle bedrifter, institusjoner og frivillige organisasjoner trenger ansatte med økonomisk og administrativ forståelse.

Bachelor i Innovasjon, markedsføring og ledelse
Liker du tanken på å starte noe nytt og leve av dine egne ideer? Har du mange ideer til forbedringspotensial og elsker å se dine prosjekter bli til virkelighet? Da er dette studiet noe for deg!
Hvorfor kan vi tilby lavere priser?
NLA Høgskolen AS er et ideelt aksjeselskap med et tydelig ikke-kommersielt formål. Det betyr at vårt viktigste mål ikke er å skape profitt, men å skape verdi for studenter og samfunn.
Denne måten å organisere virksomheten på gjør at vi kan holde kostnadene nede og samtidig tilby konkurransedyktige, ofte lavere, priser enn mange andre tilbydere. For studentene betyr det mer kvalitet for pengene – og et bevisst valg av en institusjon som setter fag, verdier og mennesker først.
0 kr
Pris per semester NLA Høgskolen
0 kr
Pris fra tilsvarende alternativer
Velg din utdanning
Liker du tanken på å starte noe nytt og leve av dine egne ideer eller ønsker du å jobbe i en bedrift med endringsarbeid eller utvikling av nye ideer? Ønsker du å bli en god leder som finner løsninger på andre menneskers behov? Da er dette studiet noe for deg!Bachelor i Økonomi og administrasjon
Vil du forstå hvordan samfunnet og næringslivet fungerer? Ønsker du å lede andre i en bedrift eller en organisasjon? Liker du tanken på å kunne bidra med kritisk tenkning og analytiske ferdigheter i en bedrift? Da er dette studiet for deg!
Master i ledelse av ansvarlig innovasjon og entreprenørskapArbeidsmarkedet for kandidater med master i administrative fag er stort. Det er særlig behov for ansatte som kan starte nye bedrifter, utvikle nye forretningsområder eller bidra i endringsprosesser som leder, medarbeider, eier eller styremedlem.
Årsstudium Bærekraftig entreprenørskap og innovasjon Ønsker du å bidra til nyskaping, endring og utvikling? I et samfunn som er i stadig endring, er det viktig å finne nye måter å løse utfordringer på.
Mentorordning og tett oppfølging
For oss er det viktig at studentene får smaken på arbeidslivet så tidlig som mulig. Derfor får du en egen mentor med lang ledererfaring i næringsliv og/eller organisasjon. Du vil få personlig tid med mentoren regelmessig i løpet av de 2 siste studieårene. I tillegg har vi praksisfag i reelle bedrifter og organisasjoner, noe som er helt unikt for et bachelorprogram. Mentorordning, praksis og mindre klasser gjør at vi kan tilby tett oppfølging og relevant arbeidserfaring i studieløpet.
Utveksling
Det er også mulighet for utvekslingsopphold i femte semester og valgfrie studieturer til utlandet. I andre semester er det en studietur med søkelys på økonomi og handel i velutviklede markeder, primært i Europa. I tredje semester arrangeres en lengre tur til mindre utviklede markeder, fortrinnsvis i Afrika, Kenya.
