Annet hvert år arrangeres dette og denne sjette gangen var det NLA høgskolens tur til å være vert.
Midt i juni huset vi de ledende forskere på feltet i Norge, som var kommet fra UiA, USN, NUMBU, OsloMet, INN og NTNU. I tillegg til de to headlinerne David Reid (professor ved UiA) og førsteamanuensis Kristin Arnesen (NTNU) var det en solid håndfull med foredrag og mye tid satt av til diskusjon. NLA var godt representert gjennom både ledelse, foredrag og diskusjon.
Alle matematikkseksjonens fem medlemmer i Oslo bidro til å gjøre samlingen til en svært vellykket samling, med høy sosial trivsel og interessante faglige diskusjoner.
Den av deltagerne med lengst fartstid omtalte symposiet med disse ordene: «Faglig solid, varmt fellesskap, godt organisert og trolig den beste gjennomføringen noensinne». Vi som arrangerte opplevde det på samme måte, og tror at symposiet har vist vårt forskningsfelt i Norge at NLA er til å regne med.








.jpg)


.jpg)


.jpg)






















.jpg)






















.jpg)








.jpg)



.jpg)










.jpg)




